Masz wysokie oceny z biologii i chemii? Zdawałeś te przedmioty na maturze? Interesują cię zagadnienia przyrodnicze? Chcesz mieć faktyczny wpływ na ochronę środowiska naturalnego? Zacznij studiować Bioinżynierię. Kierunek, tak bardzo popularny na Zachodzie, został doceniony także w Polsce. Oferują go największe uczelnie w kraju. Kandydaci muszą spełnić kilka warunków, by rozpocząć studia na Bioinżynierii. Najważniejszy z nich to oczywiście świadectwo dojrzałości z jak najwyższymi ocenami z biologii i chemii i dobrze opanowaną wiedzę z tych przedmiotów. Najlepiej jeśli są one zdawane na poziomie rozszerzonym. Daje to większe szanse na przyswojenie bardziej szczegółowego materiału realizowanego na zajęciach z bioinżynierii. Kandydaci muszą także posiadać predyspozycje do wykonywania zawodu bioinżyniera. Nie każdy się do tego nadaje.
W trakcie studiów:
Przyszły bioinżynier będzie pracował w warunkach laboratoryjnych, wykonując żmudne, czasochłonne badania, bez gwarancji sukcesu. Ważne więc, by był cierpliwy i skrupulatny. Miłośnicy przestrzeni, słońca, plaż, wiatru i pędu w nieznane, nie mają czego szukać na tych studiach. Laboratoryjne ściany nie są dla nich. Humaniści także powinni zastanowić się, czy bioinżynieria to właściwy wybór. Przyszli bioinżynierowie zdobędą wiedzę z zagadnień wpisujących się w obręb dziedzin przyrodniczo - technicznych. Nauczą się jak wykorzystywać osiągnięcia bioinżynierii w ochronie środowiska, by przyszłym pokoleniom zapewnić warunki zbliżone do tych, w których współcześnie żyjemy. Bioinżynieria pokaże również w jaki sposób czerpać z nowoczesnych technologii i rozwiązań działając na korzyść człowieka, środowiska, gospodarki. W trakcie ćwiczeń praktycznych studenci będą mogli przeprowadzać badania za pomocą doskonale wyposażonych pomieszczeń badawczych. Pod okiem opiekunów nabiorą doświadczenia niezbędnego w wykonywaniu zawodu bioinżyniera. Osoby studiujące bioinżynierię poznają też specjalistyczną terminologię w języku angielskim, a swoje umiejętności, wiedzę i kompetencje będą mogli skonfrontować z rówieśnikami z zagranicy. Umożliwią to liczne praktyki studenckie, staże i stypendia naukowe. Po intensywnej nauce biologii, chemii, biofizyki, ekologii, inżynierii środowiska, czy też języka obcego każdy student bioinżynierii zyska umiejętności niezwykle cenione na rynku pracy. 
 
Po studiach:
O bioinżynierów bić się będą ośrodki badawcze, kontrolne i diagnostyczne, działające przede wszystkim na rzecz ochrony środowiska. Do walki o najlepszych na pewno przyłączy się przemysł farmaceutyczny i spożywczy. Po bioinżynierów upomni się również administracja samorządowa i państwowa oraz szkolnictwo. Miejsc pracy na pewno nie zabraknie, ponieważ świat potrzebuje doświadczonych, wykwalifikowanych bioinżynierów. 

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->