Rozwój nowoczesnych technologii informatycznych sprawia, iż dziedzina grafiki komputerowej staje przed wyzwaniami współczesności. Na rynku pracy obserwujemy znaczące zwiększenie zapotrzebowania na fachowców o szczególnie wysokich kwalifikacjach z dziedziny komputerowej grafiki artystycznej. Tacy projektanci powinni łączyć w sobie wiedzę i kreatywność z perfekcyjnym posługiwaniem się narzędziami komputerowymi i oprogramowaniem. Takich specjalistów kształci się na kierunku Artystyczna grafika komputerowa. Zapraszamy do lektury całego artykułu! 

W trakcie studiów:

Studia na kierunku Artystyczna grafika komputerowa to studia I stopnia.
Program studiów obejmuje wiele bloków, w ramach których studenci szczegółowo zapoznają się z grafiką użytkową i artystyczną, głównymi dziedzinami projektowania graficznego, kreacjami artystycznymi oraz projektowaniem przy użyciu programów CorelDraw, Adobe Photoshop, QuarkXPress, InDesign, Flash, 3D Studia Max oraz ArchiCAD.
Na program studiów składają się również bloki tematyczne:
- blok ogólnoplastyczny (rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, kompozycja i rzeźba).
- blok humanistyczny (estetyka, filozofia, psychologia reklamy oraz historia sztuki)
Po zakończeniu II semestru studenci zobligowani są do wyboru specjalizacji: grafiki projektowej lub grafiki artystycznej.

Po studiach:
Rozległa wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu grafiki komputerowej sprawia, iż absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w mediach, agencjach graficznych i reklamowych, wydawnictwach, drukarniach oraz instytucjach kulturalnych. Stanowiska projektantów i grafików komputerowych w prywatnych przedsiębiorstwach także wydają się być interesującą perspektywą dla młodych absolwentów.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->