Architektura wnętrz może stać się świetnym początkiem życiowej przygody z kreatywnością, designem i kształtowaniem przestrzeni mieszkalnych, biurowych czy handlowych. Warto zwrócić uwagę na trendy związane z rosnącymi wymaganiami estetycznymi względem różnego rodzaju przestrzeni. Jeszcze 30 lat temu prawie żaden przedsiębiorca nie uznawał za konieczne, by do tworzenia wnętrza sklepu czy salonu handlowego zatrudniać projektanta. Dziś architekt wnętrz jest jednym z najważniejszych ludzi, odpowiedzialnych za charakter i kształt wielu różnych przestrzeni.


Sylwetka kandydata na Architekturę wnętrz

Kandydat na ten kierunek powinien mieć bardzo specyficzny zestaw predyspozycji. Niewiele osób posiada uzdolnienia matematyczne i plastyczne. W wielu wypadkach przepustką na Architekturę wnętrz jest świetnie zdana matura oraz pozytywna ocena zdolności rysunkowych kandydata, rekrutacja ma więc najczęściej charakter dwuetapowy. Kierunek ten jest świetną propozycją dla utalentowanych, kreatywnych osób, które mają ambicje kształtowania wnętrz architektonicznych.

Studia na kierunku Architektura wnętrz

Nauka obejmuje wiele dziedzin. Należą do nich podstawy architektury, materiałoznawstwo, komputerowe systemy wspomagające projektowanie, grafika, rzeźba i psychologia. Studenci uczą się w ramach ćwiczeń i wykładów, pozostałe godziny spędzają w pracowniach oraz w trakcie indywidualnej pracy nad projektami zaliczeniowymi i dyplomowymi.

Absolwent Architektury wnętrz

Ukończenie tych studiów na dobrej uczelni, dobre praktyki w CV oraz portfolio projektów zrealizowanych jeszcze w trakcie studiów to praktycznie gwarancja dobrej pracy. Wielu absolwentów decyduje się jednak na stworzenie własnej, na początku jednoosobowej, pracowni projektowej, aby w ten sposób przyjmować zlecenia różnych podmiotów.
« WWW »
« WWW »
« WWW »
ul. Rzemieślnicza 5
81-855 Sopot

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->