Akustyka to dział fizyki i techniki obejmujący zjawiska związane z powstawaniem, propagacją i oddziaływaniem fal akustycznych. Ze względu na różnorodność działów akustyka jest obecnie traktowana jako nauka interdyscyplinarna obejmująca oprócz akustyki ogólnej, również szereg działów akustyki stosowanej. Wybierając te studia możesz kształcić się w dwóch kierunkach gwarantujących możliwość zdobycia dobrej pracy. W ramach studiów akustycznych możesz wybrać specjalności: protetyka słuchu oraz reżyserię dźwięku. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej!


W trakcie studiów:
Na kierunku Akustyka można wybrać specjalność:

- protetyka słuchu i ochrona przed hałasem - program studiów na specjalności protetyka słuchu i ochrona przed hałasem obejmuje zarówno przedmioty ogólno-fizyczne jak i akustyczne ze szczególnym uwzględnieniem mechaniki, elektroniki, elektryczności i magnetyzmu. Przedmiotami zawodowymi są m.in.: medycyna, audiometria, budowa i miernictwo aparatów słuchowych, hałas komunikacyjny. Student poznaje zasady działania aparatów słuchowych, metody ich dopasowywania oraz uczy się diagnozy uszkodzeń słuchu,

- reżyseria dźwięku - studia na specjalności reżyseria dźwięku przygotowują do pracy z dźwiękiem w formie audytywnej oraz w formie audiowizualnej. Obszar kształcenia obejmuje zagadnienia psychofizjologii słyszenia, akustykę ogólną i muzyczną,  kształtowania przestrzeni akustycznej informatykę, elektroakustykę, analizę sygnałów fonicznych i zasady przetwarzania dźwięku analogowego i cyfrowego, historię form i stylów muzycznych. Studenci są przygotowywani do pracy w studiach fonograficznych, radiowych, telewizyjnych i teatralnych, przy nagłośnieniu koncertów i imprez plenerowych.

 

Po studiach:
Absolwent znajdzie pracę przy:

- kształtowania obrazu dźwiękowego w studiach nagrań, salach koncertowych, pomieszczeniach wielofunkcyjnych oraz przestrzeni otwartej;

- realizacji dźwięku przy nagraniach małych form muzycznych i słownych;

- adaptacji akustycznej pomieszczeń o różnym przeznaczeniu;

- ukończenie studiów z protetyki słuchu pozwala na wykonywanie zawodu protetyka słuchu (przychodnie audiologiczne i ośrodki protetyczne) oraz konsultanta ds. hałasu.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->