Robert De Niro uważa, że jedną z zalet aktorstwa jest możliwość przeżywania cudzego życia bez płacenia za nie. Wbrew idealistycznym spojrzeniom, aktorstwo to w dużej mierze rutyna (jeśli będziesz grać w teatrze repertuarowym), czekanie na swoje wejście na plan lub konieczność schowania wielkich ambicji do kieszeni (jeśli trafisz do produkcji telewizyjnych typu telenowela). Jeśli to Cię nie zniechęca - może jednak to właśnie o Tobie będziemy czytać z wypiekami na twarzy w kolorowej prasie, na portalach plotkarskich czy w recenzjach szacownych magazynów.


Przygotowanie do studiów na kierunku Aktorstwo

Studia na wydziałach aktorskich należą do najbardziej obleganych kierunków, dlatego matura jest najmniejszym problemem osób, które ubiegają się o indeks tego kierunku. Oczywiście świetne wyniki egzaminów są bardzo istotne, jednak przepustką jest sprawdzian o charakterze praktycznym. Aby go zaliczyć, należy zapoznać się z zasadami i regułami tego egzaminu. Odpowiednie informacje znajdziesz z pewnością na stronach rekrutacyjnych wybranej przez Ciebie uczelni. 1

Studia aktorskie

Studia aktorskie to spora porcja wiedzy i umiejętności do przyswojenia. Studenci tego kierunku muszą być samodzielni, kreatywni i zdeterminowani. Budowanie własnej wizji aktorstwa w kontakcie z mistrzami jest jednym z głównych celów nauki. Otrzymasz dawkę teorii, dzięki której dowiesz się, co znaczyło być aktorem w starożytności - kiedy powstały pierwsze utwory dramatyczne - oraz zrozumiesz współczesne nurty kulturowe powiązane z teatrem, performance i filozofią sceny. Poza wiedzą historyczną o dramacie i teatrze zyskasz także wiedzę, czym są konwencje teatralne, zapoznasz się z twórczością wybitnych inscenizatorów i wykonawców. Teatr będzie stanowił także interesujący punkt wyjścia do analizy zjawisk we współczesnych mediach elektronicznych i pop-kulturze.

Absolwent Aktorstwa na rynku pracy

Czy można robić coś innego po studiach aktorskich, niż zostać aktorem? Może zdziwisz się, ale tak. Oczywiście większość adeptów sztuki aktorskiej trafi na ekrany kin i telewizorów, będzie występować w sztukach teatralnych, produkcjach multimedialnych oraz w programach telewizyjnych i reklamach. Aby zyskiwać role będziesz gościem mnóstwa castingów i przy odrobinie szczęścia uda Ci się wychodzić z nich z tarczą. Zdarzają się jednak osoby, które korzystając z aktorskich talentów wykonują zawody instruktora, nauczyciela, trenera, szkoleniowca i wiele innych ciekawych funkcji.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->