Agroturystyka

Kierunek obejmuje wiedzę z zakresu wielu nauk: przyrodniczych, rolniczych, leśnych, a nawet weterynaryjnych i społecznych. Studenci tego kierunku poznają nie tylko sposoby zarządzania i podnoszenia atrakcyjności danych regionów, ale przy okazji skierują uwagę na zagadnienia związane z ekologią, promocją zdrowia i aktywności fizycznej.
W trakcie studiów

Studia kształcą w zakresie szeroko rozumianej turystyki, a także w dziedzinie ekonomii oraz marketingu, co pozwala na swobodne poruszanie się w świecie biznesu. Program studiów na kierunku Agroturystyka przewiduje także zajęcia z zakresu produkcji roślinnej czy hodowli, stąd też takie przedmioty jak: Gleboznawstwo, Propedeutyka agroturystyki, Genetyka i hodowla roślin, Chów zwierząt, Chemia rolnicza, Organizacja i zarządzanie w agroturystyce, Marketing i promocja w agroturystyce, Rolnictwo ekologiczne.

Po studiach

Absolwent może podjąć pracę w branży turystycznej lub prowadzić własną działalność. Ponadto, może szukać zatrudnienia w ośrodkach edukacji przyrodniczej, ośrodkach doradztwa rolniczego, instytucjach administracji rządowej i samorządowej, ośrodkach sportu i rekreacji, obiektach noclegowych i podróżniczych.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->